DCS-7060CX-32S
Used
Warranty: 24 months
Shipping in: 2 - 4 working days
15 Item Items
In stock
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Producer | Arista |
| Series | 7060X |
| Chassis type | Rack mountable |
| Switch type | Network switch |
| Dominant ports quantity | 32 |
| Dominant ports type | QSFP28 |
| Dominant ports speed | 100GbE |
| Additional ports quantity | 2 |
| Additional ports type | SFP+ |
| Additional ports speed | 10GbE |
| Switching layer | 3 |
| Stacking | No |
| License | Not applicable |
| PoE | PoE not supported |
| DRAM memory | 4 GB |
| Flash memory | 4 GB |
| Packet buffer memory | 16MB |
| Number of power supplies | 2 |
| Power supplies power (total) | 1000W |
| Height | Rack 1U |
| Weight | 10.00 kg |
| Producer | Arista |
| Series | 7060X |
| Chassis type | Rack mountable |
| Switch type | Network switch |
| Dominant ports quantity | 32 |
| Dominant ports type | QSFP28 |
| Dominant ports speed | 100GbE |
| Additional ports quantity | 2 |
| Additional ports type | SFP+ |
| Additional ports speed | 10GbE |
| Switching layer | 3 |
| Stacking | No |
| License | Not applicable |
| PoE | PoE not supported |
| DRAM memory | 4 GB |
| Flash memory | 4 GB |
| Packet buffer memory | 16MB |
| Number of power supplies | 2 |
| Power supplies power (total) | 1000W |
| Height | Rack 1U |
| Weight | 10.00 kg |