N3024F, WKWF4
Refurbished
Warranty: 24 months
Shipping in: 24h
10 Item Items
In stock
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Switch was not used. Condition factory new, but the packaging was opened!
The N3024F is a managed third-layer switch designed for campus and office networks. Redundant fans will allow you to maintain continuous operation in case of failure. The switch will be perfect for upgrading a network, or building it from scratch on a solid foundation.
| Producer | Dell |
| Product family | Networking |
| Series | N3000 |
| Producer's code | N3024F |
| Chassis type | Rack mountable |
| Switch type | Network switch |
| Dominant ports quantity | 24 |
| Dominant ports type | SFP |
| Dominant ports speed | 1GbE |
| Additional ports quantity | 2 |
| Additional ports type | SFP+ |
| Additional ports speed | 10GbE |
| Switching layer | 3 |
| Stacking | Yes |
| License | Not applicable |
| PoE | PoE not supported |
| MAC adresses | 32K |
| Number of power supplies | 1 |
| Power supplies power (total) | 200W |
| Height | Rack 1U |
| Weight | 8.00 kg |
| Producer | Dell |
| Product family | Networking |
| Series | N3000 |
| Producer's code | N3024F |
| Chassis type | Rack mountable |
| Switch type | Network switch |
| Dominant ports quantity | 24 |
| Dominant ports type | SFP |
| Dominant ports speed | 1GbE |
| Additional ports quantity | 2 |
| Additional ports type | SFP+ |
| Additional ports speed | 10GbE |
| Switching layer | 3 |
| Stacking | Yes |
| License | Not applicable |
| PoE | PoE not supported |
| MAC adresses | 32K |
| Number of power supplies | 1 |
| Power supplies power (total) | 200W |
| Height | Rack 1U |
| Weight | 8.00 kg |