S5148F-ON
Used
Warranty: 24 months
Shipping in: 24h
16 Item Items
In stock
Warning: Last items in stock!
Availability date:
Priority-based flow control (PFC), data center bridge exchange (DCBX), and enhanced transmission selection (ETS) protocols make the S5148F-ON an ideal choice for data center environments providing lossless data transfer. The latest port type combines high performance with energy efficiency.
| Producer | Dell |
| Product family | EMC |
| Series | S5100 |
| Producer's code | S5148F-ON |
| Chassis type | Rack mountable |
| Switch type | Network switch / SAN switch |
| Dominant ports quantity | 48 |
| Dominant ports type | SFP28 |
| Dominant ports speed | 25GbE |
| Additional ports quantity | 6 |
| Additional ports type | QSFP28 |
| Additional ports speed | 100GbE |
| Switching layer | 3 |
| Stacking | No |
| License | Not applicable |
| PoE | PoE not supported |
| MAC adresses | 512K |
| DRAM memory | 16 GB |
| Packet buffer memory | 16MB |
| Number of power supplies | 2 |
| Power supplies power (total) | 1500W |
| Height | Rack 1U |
| Weight | 8.00 kg |
| Producer | Dell |
| Product family | EMC |
| Series | S5100 |
| Producer's code | S5148F-ON |
| Chassis type | Rack mountable |
| Switch type | Network switch / SAN switch |
| Dominant ports quantity | 48 |
| Dominant ports type | SFP28 |
| Dominant ports speed | 25GbE |
| Additional ports quantity | 6 |
| Additional ports type | QSFP28 |
| Additional ports speed | 100GbE |
| Switching layer | 3 |
| Stacking | No |
| License | Not applicable |
| PoE | PoE not supported |
| MAC adresses | 512K |
| DRAM memory | 16 GB |
| Packet buffer memory | 16MB |
| Number of power supplies | 2 |
| Power supplies power (total) | 1500W |
| Height | Rack 1U |
| Weight | 8.00 kg |