X460-48T
Used
Warranty: 24 months
Shipping: in 2 - 4 working days
16 Item Items
In stock
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Producer | Extreme Networks |
| Producer's code | X460-48T |
| Chassis type | Rack mountable |
| Switch type | Network switch |
| Dominant ports quantity | 48 |
| Dominant ports type | RJ45 |
| Dominant ports speed | 1GbE |
| Additional ports quantity | 4 |
| Additional ports type | SFP |
| Additional ports speed | 1GbE |
| Switching layer | 3 |
| Stacking | Yes |
| License | Not applicable |
| PoE | PoE not supported |
| Forwarding rate | 166.7 Mpps |
| MAC adresses | 32K |
| DRAM memory | 1 GB |
| Flash memory | 1 GB |
| Number of power supplies | 1 |
| Height | Rack 1U |
| Weight | 5.00 kg |
| Producer | Extreme Networks |
| Producer's code | X460-48T |
| Chassis type | Rack mountable |
| Switch type | Network switch |
| Dominant ports quantity | 48 |
| Dominant ports type | RJ45 |
| Dominant ports speed | 1GbE |
| Additional ports quantity | 4 |
| Additional ports type | SFP |
| Additional ports speed | 1GbE |
| Switching layer | 3 |
| Stacking | Yes |
| License | Not applicable |
| PoE | PoE not supported |
| Forwarding rate | 166.7 Mpps |
| MAC adresses | 32K |
| DRAM memory | 1 GB |
| Flash memory | 1 GB |
| Number of power supplies | 1 |
| Height | Rack 1U |
| Weight | 5.00 kg |