EX4650-48Y
Used
Warranty: 24 months
Shipping in: 2-4 working days
15 Item Items
In stock
Warning: Last items in stock!
Availability date:
The Juniper EX4650-48Y is an advanced network switch that features high performance, advanced networking features and support for high-speed Ethernet connections. It is ideal for medium and large enterprises looking for a scalable and reliable network infrastructure. With its advanced features and easy management, this switch allows you to effectively build and maintain high-performance networks.
| Producer | Juniper |
| Product family | EX |
| Series | 4650 |
| Producer's code | EX4650-48Y |
| Chassis type | Rack mountable |
| Switch type | Network switch |
| Dominant ports quantity | 48 |
| Dominant ports type | SFP28 |
| Dominant ports speed | 10GbE |
| Additional ports quantity | 8 |
| Additional ports type | SFP28 |
| Additional ports speed | 100GbE |
| Switching layer | 3 |
| Stacking | Yes |
| Forwarding rate | 2976 Mpps |
| MAC adresses | 288K |
| DRAM memory | 16 GB |
| Flash memory | 64 GB |
| Packet buffer memory | 32MB |
| Number of power supplies | 1 |
| Height | Rack 1U |
| Weight | 10.00 kg |
| Producer | Juniper |
| Product family | EX |
| Series | 4650 |
| Producer's code | EX4650-48Y |
| Chassis type | Rack mountable |
| Switch type | Network switch |
| Dominant ports quantity | 48 |
| Dominant ports type | SFP28 |
| Dominant ports speed | 10GbE |
| Additional ports quantity | 8 |
| Additional ports type | SFP28 |
| Additional ports speed | 100GbE |
| Switching layer | 3 |
| Stacking | Yes |
| Forwarding rate | 2976 Mpps |
| MAC adresses | 288K |
| DRAM memory | 16 GB |
| Flash memory | 64 GB |
| Packet buffer memory | 32MB |
| Number of power supplies | 1 |
| Height | Rack 1U |
| Weight | 10.00 kg |