WS-C3750X-24P-S
Used
Warranty: 24 months
Shipping in: 24h
16 Item Items
In stock
Warning: Last items in stock!
Availability date:
The 3750-X stands out for its excellent price-performance ratio. Despite the small purchase cost, it offers a number of features often unavailable even in more expensive switches.
In this configuration, the switch is equipped with redundant power supplies and mounting ears.
| Producer | Cisco |
| Product family | Catalyst |
| Series | 3750-X |
| Producer's code | WS-C3750X-24P-S |
| Chassis type | Rack mountable |
| Switch type | Network switch |
| Dominant ports quantity | 24 |
| Dominant ports type | RJ45 |
| Dominant ports speed | 1GbE |
| Additional ports quantity | No additional ports |
| Switching layer | 3 |
| Stacking | Yes |
| License | IP Base |
| PoE | Support for PoE |
| Number of power supplies | 2 |
| Power supplies power (total) | 1430W |
| Height | Rack 1U |
| Weight | 8.00 kg |
| Producer | Cisco |
| Product family | Catalyst |
| Series | 3750-X |
| Producer's code | WS-C3750X-24P-S |
| Chassis type | Rack mountable |
| Switch type | Network switch |
| Dominant ports quantity | 24 |
| Dominant ports type | RJ45 |
| Dominant ports speed | 1GbE |
| Additional ports quantity | No additional ports |
| Switching layer | 3 |
| Stacking | Yes |
| License | IP Base |
| PoE | Support for PoE |
| Number of power supplies | 2 |
| Power supplies power (total) | 1430W |
| Height | Rack 1U |
| Weight | 8.00 kg |